Książka jako prezent pod choinkę dla nastolatka

Każdy lubi dostawać prezenty świąteczne. Panująca w tym okresie atmosfera jeszcze bardziej podbudowana jest wtedy, kiedy dostaje się coś wymarzonego. Z perspektywy osoby dostającej prezent, jest to bardzo miłe wydarzenie. Znacznie gorzej jest w wypadku, kiedy to nam przypada zakup prezentu. W niektórych przypadkach doskonale wiemy co wybrać, by dana osoba cieszyła się z prezentu. Istnieją jednak sytuacje, niezależnie od tego jak blisko jesteśmy z osobą, której dajemy prezent, gdy nie ma pomysłów. Z doświadczenia można wskazać, że najtrudniej prezenty kupuje się nastolatkom. W okresie dojrzewania gusta zmieniają się bardzo szybko. Nie tylko istnieje więc ryzyko, że to co nastolatek lubił jakiś czas temu, odeszło już w niepamięć, ale także że to co kupimy teraz, przestanie mu się podobać w najbliższym czasie. Dlatego też praktyka pokazuje, że dobrym pomysłem na prezent dla nastolatka jest zakup książki.

Książka idealnym prezentem

Książki jako prezenty pod choinkę (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty) sprawdzają się niesamowicie dobrze! Przede wszystkim, jeżeli są dawane przez świadomego czytelnika, zawsze stanowią dobrą rozrywkę dla czytającego. Ktoś, kto zna się na książkach i kto wie jak dobrać lekturę dla innego praktycznie zawsze daje prezent udany. Z drugiej strony, książki są bardzo uniwersalne. Nawet tematyka, która na pierwszy rzut oka może nie interesować obdarowanego, może mu się spodobać po lekturze książki, dzięki ciekawemu sposobowi opowiadania autora. Książki czyta się szybko, a ich treść zostaje z czytelnikiem na lata. Dodatkowo warto pamiętać, że święta wypadają w okresie zimowym, kiedy to długie wieczory dają się we znaki. Sposobem na walkę z nudą w takim czasie może być właśnie książka.

Jak wybrać książkę dla nastolatka?

W przypadku nastolatków bardzo dobrze sprawdzą się książki fantasy. Dla czytelnika, który nie miał wcześniej kontaktu z gatunkiem polecane są klasyczne powieści jak np. “Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena lub saga o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Można pokusić się też o zakup książki młodzieżowej, bazującej na znanych fantastycznych motywach, jednak warto tutaj zaznaczyć, że wcześniej należy sprawdzić opinie w internecie, bowiem jakość takich książek bywa różna. W przypadku fanów superbohaterów świetnie sprawdzą się także komiksy, których dzisiaj na polskim rynku jest bardzo dużo (wydawane są w formie tomów w twardych i miękkich oprawach). Możliwości jest bardzo dużo, ale przede wszystkim warto bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z osobą, która nie często czyta książki.

 

Ślub zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com